

POLSKI CZERWONY KRZYŻ
ODDZIAŁ REJONOWY W OŚWIĘCIMIU
Odznaczenia HDK
Odznakę honorową "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" nadaje się na pisemny wniosek jednostek organizacyjnych Polskiego Czerwonego Krzyża, stowarzyszeń i klubów zrzeszających honorowych dawców krwi oraz jednostek organizacyjnych publicznej służby krwi. Do wniosku załącza się dokument wydany przez jednostkę publicznej służby krwi, potwierdzający oddanie określonej ilości krwi lub odpowiadającej tej objętości ilości innych jej składników.
Odznaczenia honorowe PCK
IV STOPIEŃ III STOPIEŃ II STOPIEŃ I STOPIEŃ


II stopień Zasłużony Honorowy Dawca Krwi:
- kobiety po oddaniu co najmniej 10000 ml
- mężczyźni po oddani co najmniej 12000 ml
III stopień Zasłużony Honorowy Dawca Krwi:
- kobiety po oddaniu co najmniej 5000 ml
- mężczyźni po oddaniu co najmniej 6000 ml
I stopień Zasłużony Honorowy Dawca Krwi:
- kobiety po oddaniu co najmniej 15000 ml
- mężczyźni po oddani co najmniej 18000 ml





Kryształowe Serce

Wyróżnienie może być przyznane za wybitne zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa w PCK. Mogą je otrzymać osoby,które w sposób konkretny spowodowały rozwój idei czerwonokrzyskich, a szczególnie honorowego krwiodawstwa. Prowadziły systematyczną, aktywną działalność propagandową w PCK i posiadają:
-
krwiodawcy - odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi pierwszego stopnia i Odznakę Honorową PCK drugiego stopnia.
-
pozostali działacze - Odznakę Honorową PCK pierwszego stopnia.
Wyróżnienie przyznaje jeden raz w roku Kapituła, którą stanowi Prezydium Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa. Do jego wręczania upoważnieni są członkowie KR HDK oraz prezes lub wiceprezes zarządu PCK.
Zasłużony Dla Zdrowia Narodu

Zasłużonemu honorowemu dawcy krwi, który oddał co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników, mogą być nadawane ordery i odznaczenia oraz odznaka "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu".
Odznaka "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu" jest nadawana zasłużonym honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.
Odznakę nadaje minister właściwy do spraw zdrowia z własnej inicjatywy lub na wniosek:
-
Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża
-
dyrektora Instytutu
-
organów ogólnopolskich stowarzyszeń honorowych dawców krwi
Odznaczenia państwowe
-
Kandydat do BRĄZOWEGO KRZYŻA ZASŁUGI powinien wykazać się między innymi aktywną działalnością w macierzystym Klubie, a w szczególności:
- być honorowym dawcą krwi zarejestrowanym w ewidencji Klubu HDK co najmniej od 5 lat
- być zaangażowanym w realizacji określonych zadań wynikających z planów pracy Zarządu Klubu co najmniej przez 3 lat
- mieć oddane co najmniej 20 litrów krwi pełnej
2. Kandydat do SREBRNEGO KRZYŻA ZASŁUGI powinien wykazać się między innymi zaangażowaną działalnością w macierzystym Klubie HDK oraz realizować zadania wychodzące poza zakres działania Klubu, a w szczególności:
- być członkiem Klubu HDK PCK wnoszącym systematycznie roczną składkę co najmniej do 3 lat
- być zaangażowanym w realizacji zdań przydzielonych indywidualnie lub w ramach zespołu problemowego Klubu co najmniej przez 5 lat
- mieć konkretny udział w realizacji zadań rejonowej rady honorowego krwiodawstwa PCK znacznie wykraczający poza zakres działań Klubu HDK o najmniej przez 2 lata
- mieć oddane co najmniej 20 litrów krwi pełnej
3. Kandydat do ZŁOTEGO KRZYŻA ZASŁUGI powinien wykazać się miedzy innymi działalnością w macierzystym Klubie oraz w rejonie/powiecie, a w szczególności:
- być członkiem Klubu HDK PCK uiszczającym systematycznie składkę członkowską PCK co najmniej od 7 lat
- być zaangażowanym członkiem Zarządu Klubu lub kierować pracą zespołu problemowego realizującego określone zadania Klubu co najmniej przez 3 lata
- mieć konkretny udział w realizacji zadań rejonowej lub okręgowej rady honorowego krwiodawstwa PCK obejmujących swym zasięgiem obszar rejonu PCK co najmniej przez 3 lata
- mieć oddane co najmniej 20 litrów krwi pełnej
4. Kandydat do odznaczenia ORDEREM ODRODZENIA POLSKI powinien miedzy innymi działalnością w macierzystym Klubie oraz na szczeblu okręgu PCK, a w szczególności:
- być członkiem Klubu HDK PCK uiszczającym systematycznie składkę członkowską PCK co najmniej od 10 lat
- kierować działalnością Klubu HDK lub komisji problemowej na szczeblu rejonu oraz być zaangażowanym członkiem rejonowej rady honorowego krwiodawstwa PCK lub władz okręgowych realizując konkretne zadania na rzecz honorowego krwiodawstwa co najmniej przez 3 lata
- wykazać się własną pomysłowością i inicjatywą w realizacji zadań w zakresie rozwoju ruchu honorowego krwiodawstwa w województwie lub rejonie PCK, a w szczególności w zakresie pozyskiwania krwi dla chorych, co najmniej przez 5 lat
- mieć oddane co najmniej 20 litrów krwi pełnej
TU UMIESZCZASZ BANERY REKLMOWE RÓŻNYCH FIRM POŁĄCZONE Z LINKIEM
MOŻESZ TEŻ NA ZASADZIE REKLAM